Dołącz do nas

Biuro Porad Obywatelskich w Warszawie

Stowarzyszenie Centrum Informacji Społecznej
Z powodu zagrożenia epidemiologicznego zawieszamy do odwołania udzielanie bezpośrednich porad w siedzibie przy ul. Gałczyńskiego 3. Prosimy o zrozumienie tej sytuacji  i korzystanie z porad telefonicznych i mailowych.

ZAPRASZAMY! PORADY TELEFONICZNE:

w godz. 8:00-14:00 – 22 350-72-51;

22 828-12-94 

w godz. 14:00-20:00 – 22 350-72-51;

882-504-456

 e-mail: bpowarszawa@gmail.com

stokrotka4
paniWsluchawce
W czym możemy pomóc

zasadyPoradnictwa
Zasady poradnictwa

wJakiSposob
Jak skorzystać z pomocy BPO

bpo-kontakt
Kontakt

AKTUALNOŚCI

WSPARCIE BIURA PORAD OBYWATELSKICH W CZASIE PANDEMII

W czasie pandemii odwołane są wizyty bezpośrednie w siedzibie Biura Porad Obywatelskich jak i w punktach dzielnicowych.
Wszyscy doradcy udzielają wsparcia przez telefon i e-mail.

Czytaj więcej

Wspomóż nas, przekaż nam 1%

Stowarzyszenie Centrum Informacji Społecznej CIS (KRS 101748), prowadzące Biuro Porad Obywatelskich jest pozarządową organizacją pożytku publicznego.
Czytaj więcej

NIEODPŁATNE PORADNICTWO OBYWATELSKIE

Jak skorzystać z porady
w poszczególnych Dzielnicach w Warszawie

Zachęcamy również do zapoznania się z naszym blogiem

Czytaj więcej …

Logotyp Funduszu

Równi wobec problemów

Projekt „Równi wobec problemów”, który jest współfinansowany ze środków PFRON, zakłada zapewnienie osobom z niepełnosprawnościami dostępu do poradnictwa społeczno-prawnego (cyklicznego i jednorazowego) oraz do adekwatnej, spersonalizowanej, rzetelnej i aktualnej informacji. Działania projektowe będą polegać na świadczeniu poradnictwa dotyczącego następujących zagadnień: – zadłużeniowych (w tym edukacja finansowa), – mieszkaniowych (mieszkania niedostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, zagrożenie bezdomnością), – rodzinnych (konflikty i przemoc wobec osób z niepełnosprawnościami, brak wsparcia ze strony rodziny), – różnego rodzaju świadczeń społecznych i finansowych (ZUS, OPS) – ulgi i uprawnienia przysługujące osobom z niepełnosprawnościami, w tym związanych z zatrudnieniem. Projekt jest realizowany od 1 kwietnia 2019r. do 31 marca 2022r.

Wsparcie drogą do ZMIANY

Projekt „Wsparcie drogą do ZMIANY” realizowany od grudnia 2018 r. do listopada
2021 r. skierowany jest do mieszkańców Warszawy znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej oraz nakierowany jest na  wyrównywanie szans tych rodzin i osób.

Oferta oparta jest o system sieci dzielnicowych punktów poradniczych Biura Porad Obywatelskich i polega na wczesnym diagnozowaniu problemów społecznych, udzielaniu systematycznego, bezpłatnego wsparcia poradniczego osobom i rodzinom w kryzysie oraz na stałej współpracy środowiskowej (z lokalnymi służbami społecznymi i organizacjami pozarządowymi).

Zapraszamy do Biura Porad Obywatelskich i Lokalnych Punktów Porad w dzielnicach: Bielany, Praga Północ, Praga Południe, Śródmieście, Targówek, Wola.

.

NABÓR WOLONTARIUSZY

Aktualnie zapraszamy chętnych wolontariuszy do współpracy w ramach Projektu „Obywatel SENIOR” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Czytaj więcej

rekrutacja

RESTRUKTURYZACJA

Od 29 czerwca 2019 r. do 30 grudnia 2020 r. osoby, które na dzień 31 grudnia 2018 r. zalegały z zapłatą czynszu i innych opłat związanych z tytułu zajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu m. st. Warszawy (mieszkań komunalne lub socjalnych) i nadal są zadłużone, mogą w swojej dzielnicy składać wnioski
o restrukturyzację zadłużenia.

Czytaj więcej …

INFORMATORY I PUBLIKACJE

BPO-PrzewodnikPoWirtualnymSwiecie
okladka
logoKalUlg

WSPIERAJA NAS

logo-um warszawa
baner_eea
logo_mpips
logo-pefron